Další várka

Jedno dnešní téma je poměrně jednoduché – všichni víme, že pokud je těžko na cvičišti, na bojišti už to pak jde raz dva. Ovšem kočky a banány, hm, to je oříšek…  Mimochodem,  téma Banány to jistí  zanechalo velký dojem i na tvůrkyni DMD ikonek, jak uvidíte.

Přečtěte si tedy, jak se s bojištěm, cvičištěm i banány vypořádaly naše kočky.  A opět, stejně jako minule, budou i dnes historické bonusy.

Jak bylo na cvičišti lehko

Drabble:

„Necháme ho si na ni zvyknout, pak nebude problém ho odvézt na veterinu,“ vymyslela domácí. Otevřela přepravku, vystlala ji dekou, nechala stát v obýváku.
Tobiáš (tehdy jediná kočka v domácnosti) pár dní přepravku obcházel, pak do ní dokonce i vlezl. Několikrát v ní i přespal. Domácí jásala.
Nastala chvíle, kdy bylo potřeba Tobiáše odvézt na očkování. Přepravka připravena, kocour odlapen a… ani Chuck Norris by nedokázal předvést to, co tehdy Tobiáš. Do přepravky ho nedostali ani za nic, na veterinu jel jako jindy jen v postrojku.
Od té doby se už k otevřené přepravce nikdy nepřiblížil.
Kdepak domácí udělala chybu?

Závěrečná poznámka:

Tobiáš opravdu jako jediný přepravku bytostně nesnáší. Ostatní kočky ji taky nemusí, ale ty tam vždy jakž takž dostaneme. U něj máme obavu, že bychom mu spíš ublížili, než ho tam narvali. A tak jezdí na veterinu jak král – na polštářku na klíně, v postrojku. Ještě, že posledních pár let chodí hodný pan veterinář naši smečku očkovat k nám domů…

Snad už to vyjde…

Fandom:
Úvodní poznámka:

NESOUTĚŽNÍ – BEZ NÁROKU NA BOD!

Irsko, ještě i v 19. století

Drabble:

„Opravdu nebudeš mít dítě?“
„Nebudu,“ prskla Ciara.
„Tak konec?“
„Konec,“ odsekla. „Domluvili jsme se přeci. Nechci tě už ani vidět!“
Muž zvedl sbalený vak, naposled pohlédl na tu, co bývala jeho láskou, a odešel.

Ciara si oddechla. Minulý rok nebyl dobrý. Špatná volba. Ale naštěstí se už Jamese zbavila.
Otevřela okno, zhluboka se nadýchla.
Má několik dní na to, aby si rozmyslela, zda vstoupí do nového manželství na zkoušku hned, nebo až za rok. Možná by měla počkat, ale když on je Sean tak krásný! Třebas to tentokrát konečně vyjde. Vždyť se říká, do třetice všeho dobrého!
Začínal svátek Heptane…

Závěrečná poznámka:

Téměř až do konce devatenáctého století mohly v Irsku vstupovat páry do manželství na zkoušku. Toto „zkušební“ manželství začínalo v květnu, na svátek Heptane, a ve stejném období za rok mohlo bez problémů skončit, pokud se pár nerozhodl pro svatbu, či nepřibylo-li mezitím do rodiny dítě (to pak následovala svatba automaticky).V opačném případě se mohli partneři rozejít, aniž by hrozilo, že budou mít potíže při hledání dalších protějšků, s nimiž by chtěli uzavřít nové manželství na zkoušku.

Pramen: Nigel Gawthorne, Milostné hrátky ve staré Anglii

Za dobrotu…

Úvodní poznámka:

Banány kočky opravdu nežerou. Tedy naše kočky. Ani Čenda, který miluje třeba olivy, banány nechce. Banány nežere, považte, ani Jája, který jinak všechno, co máme my na talíři nebo v rukách, považuje za prudce jedlé.
Takže banány sice nežerou, ale…

Drabble:

„Podívej, co mám!“ Domácí vstoupila do dveří, v rukou dva ohromné balíky. „To se jim bude líbit!“
Z obalů se vynořily nové pelíšky.
„Hele, zajímají se o ně,“ radovala se jak malé dítě. Nepostřehla, že radost patřila hlavně papírům a motouzům. Skákali jsme do nich šipky, šustili jak o život, Tobiáš z motouzů vytvářel gordický uzel.
Domácí odnesla pelíšky na parapety a natěšeně se otočila. „Tak tady…“ Ztuhla.
„Co to je?“
„No…“ soukal ze sebe domácí. „Netušil jsem, že je koupíš dneska, tak jsem udělal prozatímní…“
Ze tří krabic od banánů koukalo tré spokojených kočičích očí.
Pelíšky? Když máme krabice?

Banánová krabice, ta mě těší nejvíce

Fandom:
Úvodní poznámka:

NESOUTĚŽNÍ, BEZ NÁROKU NA BOD

Všude, od roku 1961

Drabble:

Přiznejte se, kdo už někdy na něco potřeboval banánovou krabici. Téměř všichni, že? Ale copak o ní víte?
Víte, že první banánové krabice začala firma Chiquita používat až v roce 1961?
Víte, že do té doby se banány převážely neoddělené od stonků, zavěšené na hácích v nákladních lodích (což jim moc nesvědčilo)?
Víte, že existují firmy, které vám na stěhování půjčí… banánové krabice?
Víte, že byly i pokusy postavit si z krabic obydlí?
Víte, že jsou používány jako provizorní skříně, pelíšky, nákupní tašky?

Je to jeden z mála případů, kdy obal se stal pomalu slavnější, než zboží v něm přepravované.

Závěrečná poznámka:

Neměla jsem čas pročítat všechna dnešní drabblata, takže je možné, že nejsem sama, koho napadlo kouknout se na historii banánových krabic.
Mimochodem, víte, že banánovník není strom, ale obří bylina?

Uložit

6 komentářů u „Další várka“

  1. Hezké počtení.
    Já jednou vezla zákaznici do útulku v Měcholupech pro koťátko. Měla na něj krabici od bot, vystlanou ručníkem, takže vnitřní objem byl tak pro křečka. A k tomu neměla krabice víko. A to chtěla jet zpátky MHD!!! Naštěstí jí tam půjčili přepravku, jinak si fakt neumím představit, jak s tímto vybavením přepravuje vyděšené kotě až do Ďáblic.

  2. Moc hezké a díky za poučení. Pokud jde o přepravku, mám zkušenosti také různé. Ale protože jezdím sama, musím vždy použít přepravku. Když přišla Micubiši, žádnou jsem neměla, seděla v lavoru. Nanýnek se sourozenci cestoval ze zahrady v krabici, ale po několika kilometrech jsem měla koťata po celém autě. Musela jsem zastavit a koťata s krabicí zavřít do kufru.

Napsat komentář