Můj život s kocourem 90. díl – Oslava prací

Truhlík v truhlíku

Dnešní deníček je jubilejní, takže by měl být oslavný. Měli bychom vyvěsit fangle a vytáhnout mávátka. Dvounohá ale rozhodla, že budeme oslavovat prací. Že prý práce šlechtí. To teda ale znamená, že naše dvě šlechtěné Vzducholodě musí být držitelkami ocenění brigády socialistické práce. Přitom se ale rozhodně nepřetrhnou. Jediná jejich práce je totiž nekonečná péče o svůj dokonalý zevnějšek. To já jsem jiný pracant. Já totiž pomáhám dvounohé se všemi pracemi v domácnosti, i na terase.

Hned jak dvounohá ráno vstane, už jsem u ní a pomáhám jí připravit snídani pro mě a pro naše šlechtěné Vzducholodě. Všude se pletu a všude strkám čumák, abych všechno věděl, a mohl kdykoliv přiložit packu k dílu. Co kdyby to třeba dvounohá sama nezvládla? Tak od toho jsem tu já. Tuhle třeba nestihla sundat prádlo z věšáku, tak jsem jí pro jistotu sundal celý věšák. Dvakrát! Takový jsem já šikovný!

No, ale abych se konečně dostal k té oslavě prací. Byli jsme sázet kytičky do truhlíků na terase. Abych pravdu řekl, na můj vkus máme těch truhlíků a kytiček trošku moc, a všechny mi překážejí na parapetu terasy. S tím ale nic nenadělám. Nadělal jsem ale s hlínou. Jupííí! Jsem zahradník.

Sázení kytiček byla totiž až druhá fáze mé pomoci. V první fázi jsem pomáhal, a vydatně, vyhrabávat starou hlínu z truhlíků. Přiznám se, že v téhle pomoci jsem se našel. To bylo něco pro mě. Asi jsem byl v minulém životě hraboš. Vyhrabával jsem celým svým tělem. Noroval jsem poctivě v každém truhlíku. Kdybych měl vykopat nový tunel Blanka, zvládl bych to určitě na jedničku. Kam se na mě hrabe celý Metrostav.

Dvounohá ale z mé brigády moc nadšená nebyla. Netoužila mít trasu D až na terasu, dokonce s pěti přestupními stanicemi, Muškátovou, Azalkovou, Maceškovou, Skalničkovou a Buxusovou. Přesně tolik truhlíků jsem totiž vyhrabal. Vyhrabával jsem je ale kvůli dvounohé, abych jí pomohl, ne proto, abych jí přidělal práci. Dvounohá to ale asi správně nepochopila. Nebyla vůbec ráda. Protože mě ale moc dobře zná, tak to skoro nekomentovala. Vzala smetáček, lopatku a zametla tu spoušť, kterou jsem po celé terase vyrobil.

A pak mi řekla, že jsem její Truhlík v truhlíku.

Váš Tomík 

6 komentářů u „Můj život s kocourem 90. díl – Oslava prací“

Napsat komentář