Tiše a ochotně…

Tiše a ochotně, takový byl dán námět na drabble. Co na drabble, mohlo být výjimečně dvoj- až trojdrabble. Samozřejmě jsem využila maximální počet slov, to dá rozum. Takže se pojďte podívat, jak v Hotelu U devíti koček vypadá Tiše a ochotně…

Všechno je jinak!

Předmluva: Jestliže od našich koček očekáváte nějaké to dojemné rozjímání, tak na to urychleně zapomeňte. Dějí se věci a na tiché a ochotné rozjímání není čas.
Zase se domečkem rozlévá vůně cukroví. Vanilka voní, cukr lepí a plechy pálí.
Černej tiše vylezl na linku a ve chvíli, kdy se ONA otočila, přeochotně dozdobil syrové cukroví filigránským vzorem z elegantních černých chlupů. ONA pak řvala sice taky ochotně, ale docela nahlas. Jája s Čendou usoudili, že toto nemají zapotřebí a ochotně se postavili ke dveřím, aby se tiše vyplížili ven. Jenže ouha. Máme nového souseda a ten se nám zrovna procházel po dvoře. A jak naše tišeplíživá dvojice vypadla ze dveří, strnul úžasem a my taky. Štěkal! A Silver už není, aby mu ukázal, zač je toho loket! Přeochotně oba zdrhli zpátky domů. ON se statečně (ale upřímně, ne zrovna dvakrát ochotně) vydal čelit štěkavému.
Vlézt od sousedů k nám na dvůr, to umí každý. My, chytrý kočky, to umíme i naopak. Jenže Štěkal není žádný myslitel. Strčit hlavu pod plot a prolézt, ho vůbec nenapadlo. Tiše a smutně tam stál, velká černá chlupatá obluda, zavřená na cizím dvoře. Pošklebovali jsme se mu (hlasitě) za oknem, ale ON nám radost zkazil. Přišel k štěkavýmu, podrbal ho na hlavě, nadzvedl plot a… nic. Retrívr stál a koukal. ON stál a koukal taky. A tak tam na sebe chvíli tiše civěli, pak ON nadzvedl plot ještě trochu víc, rukou sklonil psí hlavu k zemi a ejhle, pan inteligentní pochopil. Zavrtěl ocasem a mazal domů, ochotně, ale dupal u toho jak slon.
Tím pádem nám skončilo divadlo a my se šli podívat, co se děje v kuchyni. Tobiáš to šel nazřít zblízka, ale přiblížil se až moc, zavadil o cosi, lekl se, vyskočil, zahrabal… a plech s připravenými formičkami plnými těsta se ochotně, nicméně řinčivě zřítil na zem.
ONA pak aspoň mohla sbírat to nadělení v klidu. My totiž véélmi ochotně, véélmi tiše a véélmi dlouho bivakovali nahoře pod postelí…
Zapsala: Rozárka

9 komentářů u „Tiše a ochotně…“

  1. Tiše a ochotně mě včera Damiánek léčil celý den. Zimnice, počínající rýma, kašel místy až dusivý. teplota………. nebyla jsem schopná ani chodit, natož sedět za volantem.
    On se přitulil, pořád mě sledoval, jestli ještě žiju……….spinkal, tlapičkami hladil……. on je takové rozmazlovací zlatíčko.

  2. Ochotně a nahlas chválím Rozárku za zápis tichého odpoledne. JEMU řekněte, že pes se učí (mimo jiné) názorným příkladem – takže příště nejprve podleze plot ON a za ním Štěkal, pak se vrátí ON zpět … a Štěkal taky – můžou toto cvičení provádět hodně dlouhou (:o))))

Napsat komentář