Dopis

Milé tety z Veselého kocoura,

tento týden byla moje dvounohá moc smutná, když se dozvěděla, že nemůže na sraz, protože se stále ještě neuzdravila a má neschopenku. Vím, že se na to moc těšila, protože už delší dobu mi o tom každý den povídala, když jsme se spolu mazlili. O to větší to byla pro ni rána, když z toho sešlo. Ale ve čtvrtek večer na chatu se dozvěděla, že v sobotu přijede aspoň Moni a přiveze jí kalendáře. To jí trochu zvedlo náladu a  koutky úst směrem nahoru, ale měli byste vidět tu obrovskou radost, která z ní začala tryskat, když jste se dohodly, že zrušíte Maják a sraz přesunete k nám. Věřte, že z pátku na sobotu ani nemohla spát, jak se nemohla dočkat.

Myslím, že se návštěva povedla, páč sem se překonal a nechal se vidět i když tedy to zavření a následné odlovení z koupelny ještě dvounohé spočítám. Když jsem se dvounohé po Vašem odjezdu vyptával, kdo že to tu vlastně byl, tak mě popadla do náruče a a se slzami štěstí v očích mi povídala, že jste to byly Vy, tety z Veselého kocoura a taky mi ukazovala, co všechno jste mi přivezly. Masíčko mi dvounohá nakrájela a dala zamrazit a konzervu Falko mi dala k druhé večeři. Musím podotknout, že byla moc dobrá a misku jsem vymetl nato tata. Já jinak z konzerviček a kapsiček vylížu jen tu šťávu, ale teď jsem zbodl všechno.

Taky dvounohá dostala dárečky a mám vám vyřídit, že moc a moc děkuje a pořád mi opakovala, že nechápe, čím si zasloužila tak úžasné a hodné přátelé jako jste Vy. Takže Vám za ni moc a moc děkuji, protože co Vás všechny z Veselého kocoura zná, úplně se proměnila. Jako cibule vrstvu po vrstvě ze sebe svlékala jeden strach za druhým, což už psala tetě Radce a teď to píšu já Vám všem, až z ní na nakonec spadla i ta poslední a to byl strach z lidí. Teď už se nebojí a klidně jde mezi dav cizích lidí a nemlátí jí při tom srdce jako splašené a zato Vám patří obrovský dík.

sam_0012

S velikou úctou k Vám Všem se s Vámi loučí kocourek Bejby

Uložit

Uložit

4 komentáře u „Dopis“

  1. Milá Renato, já jsem moc ráda, že to takto vnímáš a pokud je pravda, že Ti VK pomohl na tvé opravdu nelehké cestě životem, tak jsem za to moc ráda. Najít a objevit přátele, kteří tě mají rádi takového, jaký jsi, touží každý. Přátelství je moc cenné a kdo má opravdové přátele, má někdy víc než ti, co osaměle dřepí ve zlaté kleci. Milá Renato (a nádherný a chytrý kocourku Bejby), je mi ctí, že se mohu počítat mezi tvé přátele.

Napsat komentář