Zdravá výživa

Tedy dvounožci, musím konstatovat, že máte velmi podivné chutě. Asi bych vám tu měl udělat přednášku na téma zdravá výživa, ale nejsem Profesor, ani Čenda, tak si jí nechám od cesty a popíšu vám, jak to vypadá z výživou dvounohých u nás doma.

Dvounohá se furt živí takovými podivnostmi, jako je chleba nebo rohlík, nejlépe suchej. Když už se zdá, že by se blýskalo na lepší časy a namaže ho máslem nebo sýrem, je to vrstva tak tenká, že to vohobluju na jedno blíznutí. No děs. Když se náhodou stane a koupí pro ně maso, tak ho naprosto nepochopitelně zničí vařením nebo pečením. Pokud jim maso zbyde, berou si ho studené k večeři a s ní je to opět kříž. Krajíc chleba si ukrojí jak pro dřevorubce a masa tak tenký plátek, že je přes něj vidět na druhej konec republiky. Jak má potom jeden trénovat své chmatácké dovednosti, že?

sam_0070

S pánečkem je to naštěstí o dost lepší. Chleba si namaže pěkně tlustě, to je pak jiný kafe, to blížu, až mám boule za ušima a hlavně jistotu, že si hned nevodřu jazyk o zrní. Když si vezme studené maso, tak mu z talíře přepadává a díky tomu mám své zlodějské schopnosti už dobře rozvinuté. Jediná věc, kterou považuji za zdravou a dvounohá jí konzumuje, je zakysanka, ale to bude z důvodu, že jsem jí to naučil, dokud neznala mě, neznala ani ji. Však taky dlabem svorně z jednoho kelímku.

Když poslední dobou začala konzumovat i takové šílenosti jako jsou kyselé okurky, řekl jsem si, že takhle to dál nejde a že s tím musím něco udělat. Takže, jakmile mi dala do misky masíčko a já viděl, že sobě nese na talířku tu odpornou, zelenou, kyselou věc, počkal jsem, až se s tím usadí u počítače, vzal jsem do tlamky velkej kus flákoty a pěkně jí ho usadil doprostřed těch okurek. Její výraz byl k nezaplacení. Vejrala na to maso jak kdyby ho viděla poprvé. Chvíli koukala na něj, chvíli na mě a v očích standartní výraz dementa. Když mi položila velmi inteligentní otázku, co prý to má znamenat, nebyl jsem daleko od toho, abych jí kous. Poté, co nabrala stejný odstín v obličeji jako ta okurka, jsem své pokusy radši vzdal a šel jí z cesty, páč jsem nechtěl mít v kožíšku obsah jejího žaludku, sice se jí snažím naučit kočičím způsobům, ale o tenhle zrovna nestojím.

sam_3700

Takže shrnuto, můj pokus o změnu stravování dvounohé byl naprosté fiasko a příště vám radši popíšu svoje jídelní rituály. Zatím se mějte jak chcete a příště páčko.

Uložit

5 komentářů u „Zdravá výživa“

Napsat komentář