Můj život s kocourem 63. díl – Kotě

Nebyl by ještě jeden řízek?
Nebyl by ještě jeden řízek?

Včera nám dvounohá málem přivezla domů další kočku. No, ještě, že to neudělala, protože Vzducholodě by z toho už lezly po stropě. Já osobně se ale divím, že to kotě nepřitáhla, protože naše dvounohá by nejradši zachránila všechny světové kočky. Kam se na ní hrabou všechny Missky se světovým mírem. 

Když nám dvounohá doma prozradila, že se mazlila s cizím kotětem a dokonce mu dala půlku kuřecího řízku, Beruška si jen pohrdlivě odfrkla, že tu kočku z ní cítila na míle daleko a odešla středem. Já byl ale celý smutný, že mi nedovezla novou kámošku na rošťárny. To by bylo něco, kdybych ji mohl honit po bytě a prát se s ní. Určitě mnohem větší zábava, než nahánět Vzducholodě.

Ze Vzducholodě Berušky mám teď docela respekt. Ona se totiž nezdá. Nosí se po bytě, jako nějaká carevna a vypadá to, že se umí jen mazlit a krmit. To je ale chyba lávky! Nejen, že má Beruška obraz, na kterém vypadá, jako Medúza. Ona se taky umí rvát, jako starej vesnickej kocour. Zrovna tuhle šla Beruška okolo mě a já si řekl, že ji trochu pozlobím a skočil jsem jí zezadu na hřbet. To jsem ale neměl dělat. Beruška byla v mžiku na zádech, chytla si předními mou hlavu a za strašného jekotu se mi zakousla do čela a do ucha. Měl jsem co dělat, abych se jí vyškubnul a zdrhnul pod postel. Když mě tam objevila dvounohá, která šla zkontrolovat, jestli nemám v kožichu nějaké díry navíc, dostala záchvat smíchu. Seděl jsem prý celý vytřeštěný mezi šuplíky a odmítal vylézt. Já ale vůbec nevím, co na tom bylo dvounohé směšného. Ona by se určitě taky vyděsila, kdyby se s ní lovná zvěř, teda vznešená Vzducholoď, začala prát.

Jojo, je to škoda, že to kotě doma nemáme. Bylo by mnohem víc shozených a rozbitých věcí a taky ukradeného jídla z dvounožcova talíře. Já bych tu malou vrnivou všechny rošťárny rychle naučil. Dvounohá ale říkala, že ta kočička byla někoho z vesnice a navíc že nemáme karanténu, kam bychom ji dali. A pak taky říkala, že není milionářka, aby mohla všechny ty kočky zachránit, a že dvě kočky a jeden zrzavej raubíř úplně stačí.

Já ale s dvounohou nesouhlasím, mně to nestačí!

Váš Tomík

13 komentářů u „Můj život s kocourem 63. díl – Kotě“

  1. Moni Tvá obývací kuchyň je velká jako náš celý byt. A vejdou se 4 – z toho 2 praštění puboši (Melíšek II a Damián), k tomu lehce praštěná Cecilka a Lady to má na háku.
    Je tu občas hodně veselo!
    Já bych se za kámošku pro Tomíka docela přimlouvala.
    Nebít prosím, když tak ne po hlavě, děkuji!

Napsat komentář