Pelíškový týden – pátek – Bejby – Mám nový pelíšek

Před rokem, když jsem začal psát své deníčky, jsem o svém nejoblíbenějším pelíšku napsal. Rok s rokem se sešel a já bych mohl napsat, že se nic nezměnilo a vše je při starém.

Zdánlivě to tak opravdu vypadá. Stále večer, jakmile páneček zavře knížku, se k němu nasáčkuju pod peřinu. Stejně tak, když přijde dvounohá z práce, tak si dělám pelíšek tak, abych na ní viděl a byl jí na blízku, ale jedna změna přeci nastala. Přišla pomalinku, polehoučku, skoro nenápadně.                                                      SAM_0162

Možná si vzpomínáte, že jsem psal, že se s dvounohou spát nedá, že sebou mele jak kuře na grilu a stále padá z postele. Taky dost často ze spaní plakala a křičela. A to je ta změna o které chci napsat.

Už na podzim jsem si začal všímat, že nepadá tak často. Slzy jakoby v noci vyschly a začal je nahrazovat úsměv. Takovej nenápadnej, jen na jeden koutek. Později, když měla po operaci hlavy, se ten noční úsměv rozšířil na celou tvář a klidně se vsadím, že kdyby ze sna otevřela oči, bude ten úsměv vidět i v nich.

Občas ze spaní šeptá jména vašich kočiček a v tu chvíli ji moc rád pozoruji a jdu se k ní přitulit, protože to už vím, že pro tuto chvíli bude spát klidně. To by dřív bylo nemyslitelné. Prostě by mě ze spaní nechtěně srazila. Někdy, když jí něco rozruší, tak se zlé sny vrátí, ale už to netrvá tak dlouho jako dřív.

Ta změna není znát jen v noci, ale i přes den. Dvounohá musí chodit po práci odpočívat, páč to má nakázané od doktora a i to je velký rozdíl. Dřív, když přes den usnula, tak stačilo, aby spadl pověstný špendlík a dvounohá vyděšeně vyběhla z postele a trvalo dlouho, než se uklidnila natolik, aby jí srdce bilo normálním tempem a ne jak stádo splašených koní. Teď spolu kolem poledne zalezem do postele a spíme jak dudci skoro dvě hodiny a může padat třeba hora špendlíků a s dvounohou to ani nehne. A tak jsem získal nový pelíšek. Ptáte se jaký? No přeci u dvounohé, v té nejměkčí náruči a je mi tam sakra dobře.                                                                                                   SAM_1605

6 komentářů u „Pelíškový týden – pátek – Bejby – Mám nový pelíšek“

Napsat komentář