Pelíškový týden – středa – Maggie – Převýchova dvounohých v Čechách (aneb o kočičím pelíšku)

Představte si, že mi dvounohá říká „Blondýno“ ! Opravdu nevím, proč. Ale jedno vím. Vím, že dvounohá má napsat o mém milovaném pelíšku. Tak jsem jí trochu domluvila, ať nám s Týnkou nedělá ostudu a pustí se do toho. Posuďte sami, zda moje snaha o převýchovu dvounohé nebyla marná.

Přiznávám, šla jsem do sebe a pokusím se napsat, jak je to u nás s pelíšky. Týnka a Maggie samozřejmě své pelíšky mají. Ty, které jsem koupila, jsou normální molitanové a jeden je proutěný po pejskovi. A pak mají ty, které si vybraly samy – mou postel, křeslo, židli a občas i čerstvě vymytou spodní část kočičího záchodku.

_DSC0399

Líbí se mi takové hlubší heboučké pelíšky, ale nikdy jsem nenašla odvahu jej koupit, protože netuším, zda bych přišla vhod. Proto jsem se rozhodla pro jiné řešení. Většinu granulí a kočičích potřeb nakupuji v Zoohitu a střádám body na bonusový program. Moc rychle se mi to ale nedaří. Před pár roky tam bylo možné získat hezký pelíšek s beránkovým plyšem. Asi i vy jej máte doma. Konečně jsem měla nastřádané body a celá  natěšená jsem odeslala objednávku. Balík za pár dnů dorazil a já netrpělivě rozbalila krabici a vyndala pelíšek. Ukázala jsem ho Týnce a Maggie. Jejich pohled byl jednoznačný: To snad nemyslíš vážně?! Pelíšek očuchaly a s tím seznamování skončilo. Nevzdala jsem se a pelíšek položila na válendu a občas dovnitř kápla kozlík.Uplynul týden, měsíc, rok. Jen jsem jej pravidelně luxovala, aby nebyl zaprášený. Asi po roce a půl jsem se rozhodla, že pelíšek pošlu do nějakého kočičího útulku a už zbývalo jen najít vhodnou krabici, zabalit ji a odeslat.

Světe, div se!! Maggie najednou pelíšek „objevila“. Leží v něm dopoledne, odpoledne i večer a v pátek i ve svátek. Je to její nejoblíbenější místečko. A je jen JEJÍ.

_DSC0264

Maggie: No jasně, dvounohá zase přehání, ale v jednom má pravdu. Je to MŮJ milovaný pelíšek. Dvounohá ho smí jen občas vyluxovat, ale jen tak lehce, aby mi HO nepoškodila.

Jen nevím, čím to je, ale asi se nějak sráží …

_DSC0684

Snad jsem s tou převýchovou dvounohé začala dobře. Jasně že jsem jí musela se psaním pomáhat, ale co naděláte.

Tak páá. Maggie

11 komentářů u „Pelíškový týden – středa – Maggie – Převýchova dvounohých v Čechách (aneb o kočičím pelíšku)“

  1. Máme 2 kukaně – nic! Žádný zájem.
    Máme 2 pelíšky – nic! Žádný zájem.
    Máme 2 kapsy – nic! Žárný zájem.
    Neopakuju se já tak nějak? Spí se na krabicích nahoře na policích, spí se na „hajzldeklu“, který je obalen umělou kožešinkou, spí se v krabicích, spí se všudemožně. Jen ne tam, kde je to pro kočky určeno!

  2. U nás to tak bylo s kukaní, taky jsem strádala body a těšila se že alespoň jeden z pěti kočičáků bude nadšen….. a? …nic.:( Nakonec skoro po půl roce , když se ochladilo se tam nasáčkoval Cipísek a vlastně ostatní jím jen tak nějak prošli, takže je Cipískův. Myslím že jim prostě ty pelechy s výroby smrdí, takže já ho hned vyperu když máme nějaký nový a hle je přijat podstatně dřív než když vyčichává z výroby.:) A je fajn, že jste dvounohou dotlačili k napsání, mohla by být tlačena častěji.:)

Napsat komentář