Letošní úroda drabblat popáté

Nad letošními drabblaty se setkáváme už popáté. Tak hezké počtení!

Vyprášený kožich
11. Duben 2016 – 18:52.
Fandom:
Hotel U devíti koček
DMD č. 11. pro 11. 4. 2016. Téma: Levná kořist

Drabble:
Domácí nešťastně dřepěla a zírala na to nadělení.
„To snad není pravda! Ty se už nemůžeš prát, protože zajedno jsi starej, za druhý pomalej a za třetí bys toho druhýho mohl tak maximálně ožužlávat! Vždyť už nemáš žádný zuby!“
To, co vyšlo ven jako krásný dlouhosrstý kocour, se vrátilo jako hrouda bláta, z které koukalo jedno žluté oko. Namočený ručník (a trocha boje na obou stranách) udělal posléze z blátivce tvora alespoň lehce podobného kocourovi.
Den se vzpamatovával ze šoku, další den utrpení zajídal a zapíjel.
Teď už vypadá skoro jako dřív.
Jen když se do něj lehce plácne, práší.

Závěrečná poznámka:
Jája se nám jako blátivá koule vrátil v sobotu (ano, tuhle sobotu, co teď byla) večer. Byla jsem z něj upřímně nešťastná, protože pod tím blátem se nedalo zjistit, zda je nějak zraněný, nebo ne. Naštěstí to vypadá dobře. A já tím pádem nemusela moc přemýšlet o tom, co nebo kdo je levná kořist. Starý kocour bez zubů je pro ostatní laciná kořist úplně jednoznačně…

Byť to zezačátku vypadalo dobře, Jája přece jen nakonec putoval k veterináři. Měl ošklivě pokousaná ušiska. Byly mu vyčištěny, dostal ATB a ještě pár dní jsme mu je doma čistili, aby dál rány nehnisaly Podle odhadu veterinářky se potkal s kunou. Bylo mi ho docela líto, brouka našeho hodného, zrovna na kunu musel narazit. Ale už je v pořádku, trauma si zjevně dál do života nenese a rád opět vyráží ven. Holt někdy se ta témata opravdu trefí přímo do života.

Čeho je moc, toho je příliš
11. Duben 2016 – 21:41.
Fandom:
Hotel U devíti koček
DMD č. 12. pro 12. 4. 2016. Téma: Cena dospělosti

Drabble:
Omletá věta, ale pravdivá – máte-li rádi kočky, kastrujte je.
Sofinka k nám přišla už se třemi koťaty, a to tehdy neměla ani rok. Jakmile to šlo, nechali jsme ji vykastrovat. Nebýt toho, doručila by nám ke stávajícím třem potomkům brzy další, v době kastrace prý byla opět v počátečním stadiu březosti.
Kočky jsou totiž velmi plodné – mívají ročně dva vrhy, průměrně čtyři koťata v každém. Všechny útulkářky znají desítky šílených historek o koťatech v igelitkách pověšených na klice, házených přes plot, vysypaných na práh – nechtěných koček jsou plné útulky.

Sofie za předčasnou dospělost zaplatila tím, že už nikdy pořádně nevyrostla.

Závěrečná poznámka:
Přiznám se bez mučení, jsem velký zastánce kastrování koček. Už jen proto, že jinde nechtěných koček mám plný dům. A vím, že je spousta dalších, které by taky potřebovaly domov. Takže proto.

Nemyslím si, že zrovna na DMD by byl někdo, kdo by potřeboval poučovat ohledně kastrace. Ale na druhou stranu mi to prostě nedalo, to téma k tomu přímo vybízelo. A já, když mě na téma napadne nějaký příběh, tak už nemám šanci (dokud jej nenapíšu) napsat cokoliv dalšího…

Šokující odhalení! Nezákonné obchodování! Genové manipulace! To vše přikryto „solidní firmou“!
13. Duben 2016 – 8:25.
Fandom:
Hotel U devíti koček
DMD Bonus č. 4 pro 13. 4. 2016. Téma: Tlačenka – Bulvár!

Drabble:
Hotel U devíti koček, dosud považovaný za solidní organizaci, je zástěrkou pro obchod s mňoukavým masem!
Nitky tohoto skandálu vedou až do jižních Čech, odhalili reportéři Janek Mňoupa a Josef Šklíba.
Týdeník MŇOUK A PRSK je důkladně vyzpovídal:
„Je za tím obrovské množství práce,“ připustil Mňoupa.
„Najezdili jsme tisíce kilometrů!“ dodal Šklíba.
„Bojíme se! Už desetkrát nám přeběhla černá kočka přes cestu!“
„Vše vyšetřuje mňoulicie, víc prozradit nesmíme!“

Z tajného zdroje víme, že minimálně jedna kočka byla převezena z jižních Čech na Moravu a jiná z Moravy do jižních Čech.
Jde o manipulaci s genovým fondem?
Příště se dozvíte více!

Závěrečná poznámka:
Při rozkrývání skandálu padlo za oběť velké množství tlačenky. Dle zjištění novinářů mají nejlepší v motelu U kulhavé Barbory v Mňoukovicich na Pelhřimovsku. S octem a cibulí nešetří!

Ne, nelekejte se, to jsem se jen snažila dostát zadání, kdy mělo být sepsán plnokrevní bulvární článek se všemi jeho nectnostmi. Popravdě, moc se mi nepovedl, protože jsem jaksi zapomněla nacpat do něj tu tlačenku, a v závěrečné poznámce už to neplatí. Takže bodík nebyl. Ale co, hlavně, že byly odhaleny nezákonné manipulace a byla jim udělána přítrž!

7 komentářů u „Letošní úroda drabblat popáté“

Napsat komentář