Nedobrovolná koupel

Jsem velmi zodpovědný kocourek a tak, když se moje dvounohá chystá koupat, kontroluji při napouštění vany výšku hladiny a také teplotu vody.

Nemůžu dopustit, aby se dvounohá utopila nebo opařila horkou vodou. Ano, ani po pěti letech soužití se nenaučila umýt jazykem a tak do vany leze každý den. Je trochu natvrdlá, ale mám ji i přesto rád.

SAM_0101

Takže v sobotu, jako každý den, jsem stál na rantlu vany a hlídal vodu, aby nepřetekla. Když voda začala nebezpečně stoupat, hulákal jsem na dvounohou, aby jí šla zastavit. Jelikož ale nešla hned, tak jsem se chtěl otočit, abych mohl seskočit a dojít pro ni. To byla zásadní chyba. Nějak se mi smekla tlapka a já do té zpropadené vany zahučel až po ocásek. Kočky, to byl šok! Voda se mi natáhla do kožíšku tak, že jí rázem půlka z vany zmizela a já třikrát tak těžší jsem se nemohl dostat ven. No nadával jsem jak špaček a z mých výrazů se i zrcadlo opotilo. Na zvuky velkého vlnobití dvounohá konečně zareagovala a přišla mě vysvobodit. Vytáhla mě z vany a postavila na zem, kde se okamžitě vytvořila louže velikosti Máchova jezera. Vzala tu největší osušku a snažila se mi vysušit kožíšek. Osuška se dala v tu ránu ždímat, tak jsem si řekl, že se o sebe postarám sám. Vyskočil jsem na pračku a dal se do pucování kožichu

SAM_0954

Dvounohá vytřela koupelnu a pak se v klidu naložila do zbylé vody. Když z vany vylezla, stále jsem z úpravou kožíšku nebyl hotový, ale dostal jsem z toho ukrutnej hlad, tak jsem si za to příkoří vymňoukal misku masa navíc. No uznejte, že po takové šichtě jsem si ho tvrdě zasloužil! Po jeho zblajznutí jsem pokračoval z údržbou do pozdních večerních hodin v obýváku, páč  do ložnice mi byl naprosto nepochopitelně znemožněn přístup. Což jsem náležitě okomentoval, to si za klobouk nedala.

SAM_0956

A jelikož jsem naprosto jasně věděl, že za všechno příkoří může ona, tak jsem s ní nejméně dvě hodiny nemluvil. Ale, jak jsem psal na začátku, jsem velmi zodpovědný a tak hned následující den jsem v koupelně hlídal vodu zas a ještě jí radil, čím se má umýt, však víte, že je natvrdlá, tak aby náhodou nevzala třeba pánikovu pěnu na holení.

SAM_0097

6 komentářů u „Nedobrovolná koupel“

Napsat komentář