Když láska pomáhá

Poslední dobou je manžel se mnou doma i o víkendu a tak mě napadlo vám napsat o nádherném vztahu mezi ním a naším kocourkem Bejbym, který mám možnost dnes a denně pozorovat.

Začalo to už když jsem Bejbyho přinesla a manžel prohlásil, že nás vyhodí všechny, což trvalo dlouhých deset minut, než mu Bejby vyšplhal po nohavici a dal mu hlavičku. V tu chvíli muž zjihl a bylo vymalováno. Manžel pochází z vesnice a vztah měl spíš ke psům, však byl na vojně jako psovod a kočka byla jen to zvíře, co loví myši. Že se dá kočka i mazlit, jsem mu ukázala já, když jsme k jeho mamince dovezli zrzečka z rybárny, jak už sem dříve psala. Ale pořád to byla jenom kočka. Jeho pohled se změnil až příchodem Bejbyho.

Kocourek vycítil, že o přízeň musí zabojovat a tak se hned od začátku nasáčkoval k manželovi do postele a vycvičil si ho tak, že mu na hrábnutí packou zdvihá peřinu, i když tvrdě spí.

Manžel jezdil o víkendu k mamince a Bejby je na to zvyklý, ale moc dobře pozná, že už je neděle večer a čeká u dveřích na jeho příchod. Když manžel dorazí, vidíte tu obrovskou kocourkovu radost. Tancuje mu kolem nohou, povídá mu co jsme tu spolu dělali, vrní silou traktoru a to vše naráz. Potom vyskočí v kuchyni na stůl a kouká manželovi do očí. Tu obrovskou lásku v těch očích vidíte a to ve všech čtyřech, protože manžel se na něj dívá stejně zamilovaně.

Moc ráda tuhle scénu pozoruji a jsem nesmírně šťastná, že se mají tolik rádi. Náš Bejby umí lásku nejen přijímat, ale hlavně stonásobně vracet. V jeho očích se rozpustíte, zapomenete, že zdravíčko moc neslouží, že máte starosti s financemi a že vás občas štve celej svět. Ve chvíli, kdy se do těch očí zakoukáte, vyplují na povrch jiné emoce. Cítíte lásku, něhu, vnímáte jak odplouvají starosti i bolesti a zaplaví vás pocit štěstí, že teď a tady je všechno v dokonalém pořádku. Že není nic důležitějšího, než si tuto vzájemnou lásku uchovat a hýčkat si jí. Z ní čerpáme sílu do boje dalších dní a to oba, manžel i já.

Tohle povídání bych zakončila manželovými slovy:
„Nikdy jsem nepoznal lepší zvíře, než je Náš Bejby!“
A já dodávám: ani já ne.

11 komentářů u „Když láska pomáhá“

  1. To je dojemné. U nás to dopadlo jinak, bohužel nebo spíš bohudík ve vztahu k Melíškovi Prvnímu. Můj ex byl neoblomný, možná by dokázal kotěti i ublížit. No, tak jsme se odstěhovali, pak z trucu přibyl Zrzínek, Ríša (všichni „tři mušketýři“ už jsou za Duhou), pak Bělinka a Cecilka. A rozvod! Teď máme Melíška Druhého a je nám společně fajn. Sobecký chlap nám doma rozhodně nechybí.

Napsat komentář