Malej, velkej a největší

Před 14ti dny k nám domů dorazilo k velké nelibosti Merlina další chlupatý mrně. Jmenuje se Romeo.

Sžívání proběhlo vcelku poklidně. První den syčení velkých kluků a totální nezájem mrněte. Po pár dnech syčení vymizelo a to i v tváří v tvář Merlinka a prtěte. Zejména u plných mističek se ti dva doplňují. Vigo přes to žrádlo zase tak moc není, a tak se společného hodování většinou neúčastní. Větší popelnici než je Romeo jste nikdy neviděli! Ten jednou snad sežere i nás. Když vkročím do kuchyně, řval na mě akorát Merlin, teď se k němu přidal i pískot malýho. Ubránit jogurt před Merlinem byla brnkačka, ale když se k němu přidá i malej, už mám problém. Včera mi při bitvě dokonce kelímek vypadl z ruky a jogurt se rozprsknul po podlaze…kluci měli hody!

Ale co mě hladí po duši? Vztah Viga a Romea. Jsou nerozlučná dvojka, kde je jeden, vždycky je i druhý. A když ne, tak se do pár vteřin objeví. Vzájemně na sebe vrkají, teda malej se snaží, ještě moc neumí :-). Vigo ho občas chytí za krček, aby mu ukázal, kdo je tady pánem, což se neobejde bez pískotu malýho a výkřiku jedné z nás dvounohých: Gigine nech malýho bejt!

Vypadá to divoce, ale malej si vteřinu po uvolnění sevření už pinká s myškou nebo loví v koulodráze, jako by se nic nestalo, takže je vidět, že újmu z toho žádnou nemá. Včera jsem dokonce načapala Viga, jak se malýho snaží poponést, ale těch 1,7kg prostě neunese a tak ho jen táhl po zemi :-D. A v noci…v noci Vigoušek přijde ke mě do postele, malej se tam objeví do pár minut, jen co dopucuje mističky do čista. Někde na posteli lehne a za pár vteřin, než si stačím vůbec všimnout, že přišel, už leží jinde…blíž a blíž Vigovi. Jakmile zaslechnu RRRRRRRR a začne se se mnou otřásat postel, vím, že už leží v dostatečné blízkosti Viga a ten ho blíže po hlavě, protože špinavej jít spát přece nemůže :-).

On vůbec často RRRRRRRR startuje… jak potká Viga nebo Merlinka a vlastně možná i nás dvounožky. Merlinek už ho také akceptuje ve své blízkosti při gaučinku, občas mu dá hudlánka, ale jinak dává najevou pocit ukřivděného mazánka a občas se domáhá pláčem mé pozornosti. Ve 3-4h ráno je to velmi „příjemné“, ale utěšit miminko…no to se přece musí :-)

12742554_10208698887289515_5537891642989196774_n

12 komentářů u „Malej, velkej a největší“

Napsat komentář