DVACKA ZA DVACKU… aneb jak se dá pomáhat i s málem

V dnešním článku vám představí paní Zuzana Goišová akci Dvacka za dvacku – jak akce vznikla i její aktuální průběh. Je to úžasná akce a zaslouží si naši podporu. Za Veselého kocoura jen dodávám, že jsme moc rádi, že můžeme s Cat-manií spolupracovat.

Kolébkou všeho byl nápad založit kočičí facebookovou skupinu, která bude nejenom platformou pro milovníky koček, pro povídání, sdílení fotografií, psaní příběhů, sdílení starostí i radostí, ale i pro rady, pomoc, podpora zodpovědného a testovaného chovu koček a zejména pro pomoc kočkám v nouzi, kočkám opuštěným bezprizorním i týraným. A tak vznikla Cat-mania kočičí povídání. Dnes již skupina funguje dva roky, a čítá 7.500 členů. Úzce spolupracuje se skupinami Britská kočka a Britské kočky a koťátka. Na činnosti všech tří skupin se podílí tým zapálených lidí, kteří jsou dnes, troufám si říci, dobrými přáteli.  Postupem času jsme se začali zabývat myšlenkou JAK POMÁHAT ÚTULKŮM I V PŘÍPADĚ, ŽE SAMI MÁME ČASTO HLUBOKO DO KAPSY?

Nad tím jsme se zamýšleli, protože ne každý má dost peněz, aby mohl pomáhat tak, jak by chtěl. No a nápady na sebe nenechaly dlouho čekat.  Postupem času se narodily dvě události, které už jsou poměrně známé na facebooku. A my bychom byli velice rádi, kdyby se rozšířily i dále tak, aby pomoc pro útulky byla co největší. Dnes vám představíme první z nich, a to je:

DVACKU ZA DVACKU

Jedná se o unikátní projekt, pomocí kterého bychom rádi pomohli útulkům, depozitům a dalším organizacím, zaměřujícím se na pomoc opuštěným a týraným zvířatům. Jeho autorem je Veronika Fejtová. Hlavní myšlenkou je fakt, že dvacetikoruna v rukou jednotlivce nic moc neznamená, ovšem v rukou velké skupiny lidí dokáže opravdu mnoho.  Dvacku za dvacku je akce, ve které může pomoci opravdu každý!

Každá dvacetikoruna znamená jednu konzervu. Každá konzerva znamená jednu nakrmenou kočičku. Pojďme ukázat, že máme srdce pro kočky a že dokážeme kousek z něho dát i opuštěným zvířatům, abychom se jim pokusili zajistit lepší budoucnost.

Každý měsíc vybíráme jiný prověřený útulek, který disponuje transparentním účtem, a který je následně měsíc propagován. Můžete si tak zkontrolovat veškeré vaše příchozí platby i pohyby na účtu. Nemusíte být boháči, abyste mohli pomoci. Každá dvacka se počítá. Loňský rok toho byl důkazem, neboť se nám za 6 měsíců působení této akce podařilo společnými silami přispět útulkům necelých 115 tisíc korun. Projekt Dvacku za dvacku odstartoval v červenci 2014, kdy se pro útulek Devět životů vybralo 16.200,- Kč.  Za rok 2014 se nám podařilo podpořit útulky celkovou částkou 113 360,90 Kč, a v roce 2015 pak částkou 325.001,81 Kč. Od počátku akce jsme v rámci této akce podpořili celkem 18 útulků a depozit. Pokud se nás sejde ještě více, budou se pro opuštěné kočičky v útulcích vybírat ještě vyšší částky. Pomůžete nám?

V měsíci lednu 2016 probíhá akce dvacku za dvacku pro kočičí depozitum Flíček. Jak tedy můžete pomoci? Pošlete 20Kč na transparentní účet depozita Flíček č. 2100698775/2010. Do zprávy pro příjemce napište: ,,DAR dvacku za dvacku“ nebo použijte variabilní symbol 2020. Facebookovou událost naleznete zde: https://www.facebook.com/events/144569409248547/.

Více o Kočičím depozitu Flíček naleznete zde:  http://www.depozitumflicek.estranky.cz/

Transparentní účet, kde můžete zkontrolovat všechny příchozí platby je k nahlédnutí na následujícím odkazu: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2100698775.

VÍCE INFORMACÍ O CELÉM PROJEKTU NALEZNETE NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/dvackuzadvacku/?fref=ts a na webových stránkách akce Dvacka za dvacku: http://www.dvackuzadvacku.cz/ .

(Poznámka: Nejedná se o veřejnou sbírku. Při této akci nevybíráme od účastníků žádné finanční prostředky. Jedná se pouze o propagaci vybraného útulku s cílem podpořit jej a informovat účastníky o možnostech, jak pomoci. Všem účastníkům z celého srdce děkujeme! )

Dovolte mi, abych poděkovala celému týmu administrátorů za to, že jsou to skvělí lidé, díky kterým tato akce vznikla a běží. Je mi ctí s vámi spolupracovat J. Dále bych ráda poděkovala všem členům naší skupinu a všem, kteří se akce Dvacku za dvacku účastní, všem, kteří se podílí sebemenší finanční částkou. Velmi si toho cením, že díky vám se mají kočičky bez domova o něco lépe. V neposlední řadě bych ráda poděkovala všem, kteří se o bezprizorní a týrané kočky starají, patří jim můj obrovský obdiv.

Zuzana Goišová 

5 komentářů u „DVACKA ZA DVACKU… aneb jak se dá pomáhat i s málem“

Napsat komentář