V září…

V září lásce už se nedaří… zpívají Nezmaři, moje oblíbená jihočeská kapela. Karel Gott zas v září vyvolává fotky z prázdnin, v září není sám, když vzpomíná.
No ano, věřte nevěřte, je poslední srpnový den a zítra už máme září.
Já pevně věřím tomu, že se vašim láskám bude dařit i v září, že na fotky máte digitál a hlavně, že máte na co vzpomínat.

V září začíná také nový školní rok. Vždycky si vzpomenu na novotou vonící sešity, na ostře ořezané tužky, na penál se srovnanými pastelkami a velké plány, jak letos budu psát úhledně a jak budu mít tentokrát sešity jedna radost. Přiznám se, že mi to vydrželo vždy tak možná to září, maximálně v říjnu… a najednou měly sešity oslí uši, najednou už neměly okraje – kdo by se s tím rýsoval, že… pamatujete na ty fígly, kdy se špendlíkem propíchly stránky skrz naskrz, aby se nemusely ty předepsané centimetry na každé stránce odměřovat?

I když už dávno nechodím do školy ani já, ani moje děti, stejně je září vždycky předěl, kdy cítím, že začíná něco nového. A tak si myslím, že bychom takhle v září mohli zkusit něco nového i tady u nás na Veselém kocourovi, co říkáte?

Příznivce drabblat uklidním, že drabblata se tu budou vyskytovat i nadále. Neopanují však pole plně, ale vyklidí část i pro jiné útvary. Nově vždy vyhlásím téma, týkající se našich mazlíčků a budu ráda, když mi k danému tématu napíšete, jak to u vás doma vypadá. Nebo jak byste rádi, aby to vypadalo. Nebo jak by to vypadat mělo podle vašich představ a jak to vypadá podle představ koček. Fantazii se meze nekladou, nekladou se ani formátu. Takže můžete psát klidně prózu, popis, drabble, básničku… prostě cokoliv, jak budete mít chuť.

A začneme s tím hned teď a tady, takže první téma, na které můžete psát  – bez předepsaného formátu – je:

JAK JSEM PŘIŠEL/PŘIŠLA ZROVNA K TÉTO KOČCE

 

Těším se na příběhy, jak se zrovna u vás octla zrovna tato kočka. Vybrali jste si vy kočku nebo kočka vás? Přiběhla k vám v útulku zrovna ona? Přišla k vám sama před váš práh? Nebo si na vás nechala zazvonit, jako na nás Barbucha? Určitě jsou to velmi zajímavé příběhy, bylo škoda neseznámit s nimi i nás… Věřím, že téma je lákavé a že že napsat pár slov o tom, jak se do vaší domácnosti dostala ta vaše první, druhá, pátá nebo desátá kočička opravdu není nic těžkého. Moc se na vaše příběhy těším, opravdu.

Těm z vás, kteří si netroufají psát přímo na Veselého kocoura (přes +Akce – Vytvořit příspěvek), nabízím možnost zaslat článek na mail redakce@veselykocour.cz . Článek potom vložím na VK za vás (a můžete k němu poslat i fotky).

Toto povídání budeme řadit do rubriky Kočičí příběhy.  Podle chuti si můžete dát i štítky pro lepší vyhledávání.
Téma není omezeno časově, takže si vše můžete v klidu promyslet a napsat prakticky kdykoli, určitě si váš článek všichni rádi přečtou i v dalších týdnech.

Takže – ať se v září daří vašim láskám i vašemu psaní!

7 komentářů u „V září…“

Napsat komentář